Punane suvemahl (ja mahlapressi arvustus)

Prindi Prindi

Postitas Kadri 26/07/2016 | Märksõnad: , , , , ,

Froothie, firma kelle blenderit kasutan, saatis mulle testimiseks mahlapressi. Kuna praegu on marjahooaeg täies hoos ja ka mõned juur- ja puuviljad juba valmimas, tundub mahlategu hea mõttena. Selles postituses arvustan Froothie mahlapressi ja pakun välja ühe mõnusa peamiselt punastest marjadest ja puuviljadest tehtud mahlaidee. Jagan ka mahlapressi sooduskoodi, mille Froothie minu blogi lugejatele välja pani. Endiselt kehtib ka Froothie Optimum 9400 blenderi sooduskood.

Punane suvemahl

Punane suvemahl

Punane suvemahl

Punane suvemahl

Punane suvemahl

Koostis
pool suuremat peeti
suur peotäis vaarikaid
kolm viilu arbuusi
paar kobarat punaseid sõstraid
üks õun
väike jupp ingverit (1×1 cm)

Juhised
Koori peet, õun ja ingver. Lõika lahti arbuus ja puhasta seemetest. Lisa kõik koostisained mahlapressi ja serveeri kohe peale mahla valmimist.

Kogus on mõeldud kahele inimesele.

Froothie Optimum 700 mahlapress

Pean tunnistama, et mul pole mahlapressidega erilist kogemust ega ei osanud sellest ka väga puudust tunda. Kuid kui Froothie tegi ettepaneku saata mulle proovimiseks mahlapressi, olin pikemalt mõtlemata nõus. Ajastus oli ka väga hea, kuna käes on marjahooaeg ja valmimas on mitmed kodumaised juur- ja puuviljad.

Kunagi oli mu vanematel vana nõukaaegne mahlapress, millega tegime mõnikord sügisel õunamahla. Mäletan selle mahlapressi puhul vaid ühte omadust – selle heli, mis meenutas ketassaagi. Kui olin Froothie mahlapressi kokku pannud, proovisin kõigepealt porgandimahla teha. Olin juba valmis käsi kõrvadele panema, kuid meeldiva üllatusena selgus, et mahlapress on ülivaikne! Põhimõtteliselt nii vaikne, et selle kõrval on vabalt kuulda sosistamist.

Olin esimeseks katsetamiseks varunud palju puu- ja juurvilju ning mul oli kasutada ka oma aia marju. Esmalt tegin mõned mahlad retseptivihikust, mis tuli mahlapressiga kaasa. Eriti maitses mulle pirni-õuna-apelsini-ingveri segumahl. Sain ka hea meeldetuletuse selle kohta, kui tugeva maitsega on seller ja ingver!

Olin ka meeldivalt üllatunud selles osas, kui kuiv oli segu, mis mahlateost üle jäi. Võrreldes selle kunagise vana mahlapressiga, oli Froothie jääkmass palju kuivem, mis tähendab, et puu- ja juurviljadest saab maksimaalselt vedelikku kätte. Mahlapress töötab ka üsna kiiresti – vaatamata sellele, et see kuulub seeriasse nimega Slow Juicer Collection 🙂

Sellel mahlapressil on veel mitmeid funktsioone ja omadusi, mida ma veel proovida pole jõudnud. Näiteks saab sellega teha pähklipiima, jäätist ja sorbetti. Kaasa tulevad ka kolm erineva tihedusega sõela – ehk siis saab teha mahla erineva viljaliha sisaldusega. Komplektis on ka vahendid tofu tegemiseks.

Miinusena tooksin välja, et mahlapressi kokkupanek ja eelkõige puhastamine on paras töö. Kujutan ette, et see on ehk enamike mahlapresside puhul nii, kuna need koosnevad väga mitmetest osadest. Õnneks oli pakis kaasas ka üks väike hambaharja taoline hari, millega sai puhastada ühte eriti raskesti ligipääsetavat kohta, mis kippus koguma mahlateo jooksul tekkinud kuiva massi.

Siiski olen kokkuvõttes seniste katsetustega väga rahul ja julgeksin seda mahlapressi teistelegi soovitada. Kui keegi mõtleb selle soetamise peale, siis on mul hea meel jagada Froothie poolt minu blogi lugejatele välja pandud sooduskupongi, mis kehtib Froothie.eu lehel. Kui sisestad lehelt ostmisel koodi KA-Optimum-15, saad 15-eurose allahindluse. Sama kood kehtib sellelt lehelt ostes ka Froothie Optimum 9400 blenderile.

Froothie Optimum 700 mahlapress

%d bloggers like this: