Minust

Prindi Prindi

Kadri
Minu nimi on Kadri ja ma olen taimetoitlane alates aastast 1998. Vegan, ehk siis ainult taimsetest saadustest toituja olen olnud 2005. aasta teisest poolest. Olen vegan eelkõige eetilistel, kuid ka keskkonnaga seotud ja tervislikel põhjustel.

Juba pikka aega olen olnud suur gurmaan ja seetõttu ka kokkamise vastu huvi tundud, eriti taimetoitlane olles. Käin vahel ka väljas söömas, kuid isetehtud toidud on tavaliselt kõige paremad – ühtlasi ka sellepärast, et ise süüa tehes tean täpselt, mis toidu sisse panen ja saan kindel olla, et kõik koostisosad on taimsed ja värsked ning saan vältida igasuguseid säilitus- ja värvained, mida paljud poetoidud sisaldavad.

Vähemalt sama palju kui kokata, meeldib mulle oma toitudest pilte teha. Fotosessioonid võtavad vahel kauem aega kui mõne kiirema roa valmimine. 🙂

Mul on mitmeid lemmiktoite, Eesti toitudest on mu vaieldamatud lemmikud kartulisalat ja kukeseenekaste. Eksootilisematest roogadest maitsevad mulle väga India ja Lähis-Ida taimetoidud, mille retsepte leidub ka siin lehel. Kuna India toidud kipuvad olema suhteliselt rammusad, siis olen vastukaaluks lisanud ka mitmeid kergemaid roogi, näiteks leiad retseptide hulgast mitmeid toortoite. Mulle meeldib otsida uusi põnevaid toite ja huvitavaid maitseid – näiteks meeldib mulle avastada erinevate maailma piirkondade taimetoite ja koguda uusi retsepte reisidelt. Mõnusaks väljakutseks on ka tuntud roogade veganiseerimine. 😉

Minu 10-aastasest kogemusest veganina saad lähemalt lugeda vegan.ee leheküljelt. Olen esimese eestikeelse veganluse teemalise raamatu Vegan. Hooliv ja maitsev elu kaasautor.

Kadri

© Veganmaailm.com – 100% taimne, 2018